DanceLab

9.11 | godz. 11.00 – 13.00 | SK Centrum KulturyLaboratorium, w którym ruch, ciało i emocje przekraczają klasyczne definicje tańca współczesnego. Posługuje się ciałem, jego ekspresją i nieograniczoną energią, poszukując form umożliwiających dotarcie do nieznanych obszarów sztuki tańca.

Zespół stworzony przez Małgorzatę Mielech i Zofię Jakubiec, tancerki związane przez wiele lat z Polskim Teatrem Tańca, posiada w swoim repertuarze trzy spektakle. Najnowszy z nich, zatytułowany Anonymous, w choreografii Małgorzaty Mielech, miał premierę w czerwcu 2014 roku w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu. Jest to spektakl, w którym street art, taniec, elektroniczna muzyka na żywo (Anna Suda)
oraz mapping (Olga Warabida) wzajemnie się dopełniają, tworząc wielowymiarowe widowisko. Sababa w choreografii Małgorzaty Mielech i Zofii Jakubiec oraz We Bleed The Same Color w choreografii Shi Pratt miały swoją premierę w czerwcu 2013 roku w Teatrze Polskim w Poznaniu.

DanceLab w ramach programu rezydencyjnego Instytutu Muzyki i Tańca we współpracy z Mica Moca Project Berlin i Uferstudios  wykreował NILREB – work in progress, którego premiera odbyła się w Uferstudios w Berlinie. DanceLab zainicjował również DanceLabirynth – wydarzenie interdyscyplinarne, podczas którego artyści z rozmaitych obszarów sztuki mają szansę wspólnie tworzyć, wzajemnie się inspirując. DanceLabirynth prezentowany był w Polsce i Niemczech.

Spektakle z repertuaru DanceLab wystawiane są na scenach międzynarodowych:
w Jerozolimie, Berlinie, Jenie, Londynie, Lizbonie, Oslo oraz polskich: w Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie.

powrót do listy drukuj