Daniel Stryjecki

8.11 | godz. 11.00 – 13.00 | SK Centrum KulturyTancerz, pedagog, choreograf, twórca projektów wideo. Dyplomowany tancerz (ZASP, 2001) i absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Solista Polskiego Teatru Tańca, z którym związany jest od 1998 roku. Tańczy m.in. w spektaklach: Walk@ karnawału z postem, Carpe Diem, Wiosna-Effatha, Spotkania w dwóch niespełnionych Aktach, Już się zmierzcha, FootBall@…, Szkoda, że Cię tu nie ma (chor. Ewa Wycichowska), Minus 2 (chor. Ohad Naharin), Jesień-Nuembir (chor. Jacek Przybyłowicz), Alexanderplatz, Desert i Architektura światła (chor. Paulina Wycichowska), Wo-man w pomidorach (chor. Yossi Berg), Czterdzieści (chor. Jo Strømgren) oraz SUMO (chor. Agnieszka Fertała).

Jest pedagogiem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego w Poznaniu. W 2009 roku debiutował jako choreograf w Atelier Polskiego Teatru Tańca spektaklem DSM-IV 301.81. Od kilku lat realizuje projekcje do spektakli teatralnych, prezentacje multimedialne oraz komercyjne spoty reklamowe.

W roku 2008 otrzymał wyróżnienie – nagrodę publiczności „Biały Bez” w kategorii najpopularniejszy tancerz Wielkopolski. W roku 2011 podczas Malta Festival zrealizował projekt Akcja „IN-VITRO”. Jego najnowszy spektakl Efekt halo (2014) jest projektem łączącym ruch z multimediami.

powrót do listy drukuj