Iza Szostak

8.11 | godz. 11.00 – 13.00 | SK Centrum KulturyTancerka, choreografka. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Codarts/Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie studentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, holenderskiego Corrie Hartong Fonds, międzynarodowego projektu dla młodych choreografów SPAZIO, programu Alternatywnej Akademii Tańca oraz Solo Projekt Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Odbyła staż w Belgii w zespole Jana Fabre/Troubleyn.

Współpracowała m.in. z Michaelem Schumacherem, Amy Raymond, Anną Holter, Taldans, Wojtkiem Ziemilskim, Marysią Stokłosą, Edytą Kozak i Kayą Kołodziejczyk. Stworzyła i współtworzyła spektakle, które były wystawiane w Holandii, Turcji, Niemczech, Portugalii, Chinach i Polsce.

Autorka spektakli: Karmi-go, Feedback (2010), From culture to nature (Solo Projekt, 2011), The glass jar next to the glass jar (Fundacja Ciało/Umysł, 2012), RE//MIX Merce Cunningham (Komuna//Warszawa, 2012), Ciało. Dziecko. Obiekt. (Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, 2013), Europa. Śledztwo (Komuna//Warszawa, 2014).

Współpracuje z artystą wizualnym i eksperymentalnym muzykiem Kubą Słomkowskim. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu. Od kilku lat zafascynowana pracą z osobami zawodowo niezwiązanymi z tańcem. W swojej praktyce powołuje się na Ruch Autentyczny, choreologię oraz elementy improwizacji Forsythe’a. Znajduje dużą frajdę w uczeniu tańca i kompozycji ruchu. Lubi śpiewać, choć uważa, że nie umie. Improwizuje na scenie i w życiu, od lat marzy jej się wypad w Alpy na narty oraz podróż na Grenlandię i do Nowej Zelandii.

powrót do listy drukuj