Izabela Chlewińska

8.11 | godz. 11.00 – 13.00 | SK Centrum KulturyTancerka, choreografka, artystka niezależna. Absolwentka Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kulturą w wymiarze europejskim przy Akademii Muzycznej w Krakowie. Była stypendystką prestiżowego programu szkoleniowego dla tancerzy i choreografów danceWEB w Wiedniu. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkinią nieformalnego zrzeszenia choreografów niezależnych Centrum w Ruchu w Warszawie, a także Embassy of... – kolektywu łączącego ponad 70 artystów z całego świata.

Swoje autorskie spektakle taneczne, m.in. Ophelia is not dead (2008) czy Tralfamadoria (2011, prezentacja w ramach Polskiej Platformy Tańca 2012), prezentowała w Niemczech, Meksyku, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Najnowszy projekt artystyczny DP1 (premiera światowa w Teatrze X w Tokio, prezentacja w Tokyo Wonder Site; premiera polska w Klubie Żak w Gdańsku - 2013; prezentacje w Polsce w ramach cyklu Taniec w teatrze Teatru Dada von Bzdülöw / Scena dla tańca 2014) tworzy wraz z muzykiem i artystą wizualnym Tomkiem Bergmannem. Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw oraz Ramoną Nagabczyńską.

Od roku 2008 układa choreografię do spektakli teatru dramatycznego (m.in. Teatr Studio, Teatr Dramatyczny, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Narodowy).

powrót do listy drukuj